Jamajka. Nie tylko rum, reggae i all-inclusive.

IMG_4722

W najnowszym magazynie All Inclusive Michała Domańskiego ukazał się mój artykuł „Jamajka. Nie tylko rum, reggae i all-inclusive”.

Jamajka. Gdy zamkniemy oczy i wyobraźmy sobie to miejsce, zobaczymy natychmiast słońce, białe plaże, krystalicznie czystą błękitną wodę Morza Karaibskiego, palmy i rozbawionych ludzi. Usłyszymy muzykę reggae, pojawią się nam obrazy związane z Bobem Marleyem. W ustach poczujemy smak rumu i egzotycznych drinków. Z czym jeszcze kojarzy nam się Jamajka? Na pewno z fantastyczną historią jamajskich bobsleistów startujących na zimowej olimpiadzie czy współczesnym herosem sportu – Usainem Boltem.

Oczywiście każdy z nas znajdzie własne skojarzenia i wyobrażenia. Miałem niezwykłą przyjemność skonfrontować swoje z rzeczywistością. Jamajka nie zaskoczyła mnie temperaturą, gdyż ta cały rok jest podobna, oscyluje w granicach 30 stopni Celsjusza. Zaskoczyła faktem, że mimo tego są tu sezony turystyczne. Pora deszczowa, czyli krótka ulewa w godzinach wieczornych na tyle zniechęca turystów, że we wrześniu bez problemu znajdziemy nocleg w hotelu i miejsce w restauracji czy pod plażowym parasolem. A przecież nie pada codziennie, a chmury, które nagle pojawiają się na horyzoncie, są fantastyczne! (…)

Więcej:
http://www.all-inclusive.com.pl/artykuly/dalekie-podroze/5158-jamajka,-czyli-nie-tylko-rum,-reggae-i-all-inclusive

Poniżej pdf całego artykułu

p02_ALL_dalekie podroze_JAMAJKA

Jerzy Pawleta, Jamajka 2015

7 Komentarze

    • Z tą
      Gruzją bym się powstrzymał byłem rok , bida z nedzą ta krzyżuwka araba i ruskiego żyje w skrajnym niedożywieniu
      do tego to nieprzyjemni ludzie , jak fancuzi ciagle sie z czegos i kogoś wysmiewają, a sami idealni prawdziwi hetero , z tym tez polemizował :D byłem rok i nigdy do republik zwiazku radzieckiego nie pojadę wolę jamajke która do bezpiecznych nie należy albo Domikę :D

  1. podobne klimaty jak na Dominikanie. Byłam i nigdy nie zapomnę. Muzyka inna, bo wszędzie bachata i merengue, ale też wszechobecna. To co mnie najbardziej zaskoczyło, to atmosfera radości pomimo sporej biedy wśród tubylców.

  2. Bylem na Jamaice i bylo super,totalny odjazd mili ludzie ,rum ,regge,lazur ,porky jeark, czego jeszcze Wam potrzeba ..? Goraco polecem

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.